Najlepsze 4 nowe funkcje BarTender 2020-2021

image

W nawiązaniu do naszego artykułu o programie BarTender 2019, omawiamy niedawne ogłoszenie jego aktualizacji na rok 2020 i 2021. Te nowe aktualizacje najbardziej wszechstronnego oprogramowania do drukowania etykiet dostępnego na rynku zapewniają dodatkową funkcjonalność, poprawiają interfejs użytkownika i rozszerzają zakres bazy danych. Poniżej przedstawiamy 4 najlepsze nowe dodatki, które poprawią sposób zarządzania bazami danych i drukowania etykiet za pomocą programu BarTender.

#1 - Ulepszony interfejs użytkownika (UI)

W wersji 2020 programu BarTender wprowadzono ulepszenia wydajności, udoskonalono portal drukowania, dzięki czemu oprogramowanie jest bardziej przyjazne dla użytkownika i usprawniono jego funkcjonalność. W szczególności portal drukowania został zaktualizowany o nowoczesny, responsywny interfejs użytkownika, dzięki czemu jest łatwiejszy w użyciu i zapewnia lepsze wrażenia z użytkowania. Dotyczy to również drukowania plików PDF, które jest teraz obsługiwane bezpośrednio z Print Portalu. Kolejną nową funkcją jest opcja drukowania bez użycia sterowników. Zadania drukowania mogą być teraz przesyłane strumieniowo bezpośrednio do drukarki bez konieczności instalowania sterownika drukarki. Dzięki temu zadania drukowania mogą być wysyłane do dowolnej drukarki w sieci, nawet do zdalnych lokalizacji drukarek.

Dodano również dodatkowe opcje, aby uprościć organizację dla wszystkich użytkowników. Opcje sortowania zostały jeszcze bardziej ulepszone, dzięki czemu łatwiej jest grupować dokumenty w foldery i sortować je według różnych kategorii. Dla administratorów dostępne są również nowe funkcje dotyczące tego, co dzieje się po wydrukowaniu. Funkcje te mogą być wykorzystane do uproszczenia ponownego drukowania dokumentu, w tym ponownego drukowania ze zmienionymi danymi lub przy użyciu innej drukarki.

#2 - Nowe złącza baz danych

Edycja 2020 programu BarTender pozwoli na importowanie baz danych z kilku nowych źródeł, w tym:

  • Excel Online - Wersja on-line programu Microsoft Excel oferuje prawie wszystkie te same funkcje dostępne w wersji off-line bez wysokich kosztów. Ta darmowa wersja Excela nadal zawiera narzędzia do gromadzenia, wizualizacji i analizy danych arkusza kalkulacyjnego.
  • JSON - Javascript Object Notation (JSON) to niestrukturalna, czytelna dla człowieka baza danych. Pozwala na zrzucanie danych do bazy danych w miarę ich udostępniania, bez konieczności ich dostosowywania, za pomocą specjalistycznego języka. To sprawia, że JSON jest bardziej przyjazną opcją obliczeniową w porównaniu z takimi bazami danych jak XML. Dzięki nowej aktualizacji, podczas korzystania z kreatora konfiguracji połączenia z bazą danych w celu połączenia z JSON, można osadzić dane bezpośrednio w kreatorze, bez konieczności korzystania z zewnętrznego pliku danych przykładowych.
  • Bazy danych Google Sheets - Arkusze Google pozwalają użytkownikom na gromadzenie, organizowanie, edytowanie i analizowanie danych, podobnie jak w przypadku Excela. Zaprojektowany do użytku on-line, Arkusze Google jest idealny do współpracy, pozwalając wielu użytkownikom na edycję arkusza kalkulacyjnego w czasie rzeczywistym. Stał się on realną alternatywą dla Excela i jest darmowy. Kilka z jego bardziej zaawansowanych funkcji, w tym fakt, że jest to aplikacja oparta na chmurze, oznacza, że może być używana jako baza danych.

#3 - Przepływy pracy

Nowy projektant przepływu pracy Librarian to aplikacja towarzysząca, zapewniająca opcje zarządzania treścią zapisanych dokumentów i plików. Może być używany do tworzenia kompleksowych procesów i generuje pełną historię rewizji swojej pracy. Wykorzystanie prostego interfejsu "przeciągnij i upuść" do przenoszenia dokumentów przez różne stany (np.: projekt, recenzja, produkcja) sprawia, że tworzenie przepływów pracy jest łatwe i intuicyjne. Ta nowa funkcja umożliwia również tworzenie wielu przepływów etykiet w całej organizacji, śledząc status plików od początku do końca. Dostęp do plików można również ograniczyć do określonych użytkowników w zależności od etapu cyklu życia, co pomaga usprawnić procesy i harmonogramy pracy. Alerty mogą być ustawione, aby powiadomić użytkowników, gdy plik zmienia stan i jest gotowy do pracy lub przeglądu. Można również ustanowić szablony użytkowników, dzięki czemu dodawanie nowych użytkowników będzie szybsze, ponieważ uprawnienia zostaną przydzielone automatycznie, zgodnie z grupą użytkowników. Usprawnia to dodawanie wielu nowych użytkowników, ponieważ uprawnienia nie będą musiały być przydzielane indywidualnie. Portal druku może być również dodany do konfiguracji przepływu pracy Librarian dla dodatkowej łączności i łatwości użytkowania.

Źródło: GSM Barcoding

#4 - Ulepszenia BarTender Designer

Projektant BarTender wprowadził ulepszenia do swoich szablonów i formularzy wprowadzania danych. Wsparcie dla automatyzacji baz danych obiektów tabelarycznych zostało dodane w ostatniej aktualizacji, choć ta funkcja była podobno trudna w użyciu. Ulepszenia tej funkcji ułatwiły jej użycie, umożliwiając wykorzystanie automatyzacji do dynamicznej zmiany zestawu rekordów dla obiektu tabeli. Ponadto wprowadzono kilka kontrolek wprowadzania danych i ulepszone opcje przeglądania, aby ułatwić użytkownikom nawigację i wprowadzanie danych.

LabTAG firmy GA International jest wiodącym producentem wysokiej jakości etykiet specjalnychoraz dostawcą rozwiązań identyfikacyjnych stosowanych w laboratoriach badawczych i medycznych, a także w instytucjach opieki zdrowotnej.