Dlaczego małe firmy muszą już dziś zarządzać emisją zanieczyszczeń do powietrza?

image

Jednym z największych błędnych przekonań na temat raportowania środowiskowego i zarządzania emisjami do powietrza jest to, że tylko duże firmy muszą zwracać na to uwagę. Gdybyś słuchał niektórych ludzi, przysiągłbyś, że standardy emisji do powietrza dotyczą tylko ogromnych elektrowni, a EPA przeprowadza audyty tylko w największych i najbardziej złożonych zakładach. Ale czy to naprawdę prawda?

Rzeczywistość jest taka, że małe zakłady podlegają dokładnie tym samym standardom EPA, co każdy inny zakład. I w zależności od tego, w jakiej branży pracujesz, Twoja firma może również wymagać przestrzegania tych samych standardów praktyk stosowanych w największych zakładach w USA.

To dlatego, że nie chodzi o to, jak duży jesteś, ale co robisz i jakie rodzaje emisji do powietrza generujesz.

EPA reguluje procesy i emisje, a nie wielkość.

Jednym z najlepszych tego przykładów jest przemysł drzewny i stolarski. Ogromna liczba producentów szafek należą do kategorii małych firm, zazwyczaj tylko w jednym miejscu, gdzie cięcia drewna, budować szafki, a następnie malować je. W porównaniu do innych branż, przemysł ten nie generuje tak wielu rodzajów emisji do powietrza, ale nadal są one wymagane do przestrzegania przepisów EPA.

Małe, pojedyncze miejsce producent mebli drewnianych jest zobowiązany do przestrzegania kilku różnych norm środowiskowych, w tym:

  • Używanie zgodnych materiałów wykończeniowych do bejc, lakierów nawierzchniowych i lakierów bazowych.
  • Przestrzeganie limitów emisji dla operacji klejenia i czyszczenia.
  • Spełnianie limitów emisji dla cząstek stałych (PM).
  • Zmniejszanie narażenia pracowników na działanie rozpuszczalników i emisji.
  • Przestrzeganie standardów praktyki zawodowej w zakresie czyszczenia i szkolenia.

Oczywiście, dla każdego z tych przepisów zakład musi prowadzić skrupulatną dokumentację i składać raporty do agencji regulacyjnych, aby wykazać swoją zgodność.

Dokładnie takie same działania będą podejmowane we wszystkich innych zakładach obróbki drewna w całym kraju, niezależnie od ich wielkości.

Jeśli więc prowadzisz małą firmę produkcyjną, być może nadszedł czas, aby zacząć przyglądać się temu, jak duże firmy podchodzą do zarządzania emisjami do powietrza. Jakiego rodzaju oprogramowania do emisji do powietrza używają, jak zarządzają wieloma zakładami jednocześnie i jak radzą sobie z zarządzaniem danymi środowiskowymi.

W końcu nie ma niczego, czego Twoja mała firma nie mogłaby zrobić równie dobrze lub lepiej niż ci inni.

Jeśli chcesz zrozumieć, w jaki sposób możesz zarządzać swoimi emisjami do powietrza z jednej lokalizacji, skorzystaj z demonstracji na żywo już dziś i zobacz, jak możemy Ci pomóc.